Ogłoszenia 2020-09-20

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 IX 2020r. 

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w kościele jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej diecezji dzień modlitw o trzeźwość. Uroczystości o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości odbędą się w Szczepanowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę;

– w środę – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia.

  1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża św. Suma odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył O. Bogdan Bańdur – redemptorysta pracujący również w Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach, a pochodzący z naszej diecezji. Pragnę podziękować O. Bogdanowi za przyjęcie zaproszenia i za głoszone słowo Boże na mszach św. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. W sposób szczególny dziękuję:

– za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość: Paniom i Panom sprzątającym i dekorującym kościół;

– za uporządkowanie terenu wokół kościoła kilku osobom;

– za przystrojenie Krzyża misyjnego: mieszkańcom Bigosówki i Bernalówki;

– wszystkim biorącym udział w Uroczystości Odpustowej: Chórowi z Pleśnej, P. Organiście, Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Strażakom, Panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony, sztandary, dzieciom wraz rodzicami; wszystkim Wam tutaj zebranym Bracia i Siostry. Bóg zapłać!.

  1. W środę na nowennę i Mszę św. wieczorną na godz.1800 zapraszam uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej z Janowic oraz wszystkich uczniów z klasy VII, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, a uczęszczają do klasy VII do innych szkół, a pragną w tym roku szkolnym rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, do którego przystąpią w klasie ósmej. Proszę o przybycie również jednego z rodziców.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się po dłuższej przerwie kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Będzie ono miało miejsce w kaplicy św. Jana Pawła II. Zapraszam członków zespołu!
  3. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła: P. Magdalenę Majorek, P. Martę Kawę, P. Dorotę Krakowską i P. Ewę Kot.
  4. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone są na prace w parafii.
  5. Dzisiaj po Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek, które są przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.