Ogłoszenia 2020-09-13

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 IX 2020r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża św. Suma odpustowa będzie o godz.1100. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030. Serdecznie zapraszam na tę Msze św. Proszę Panie, Panów, Młodzież i Strażaków o niesienie baldachimu, feretronów i sztandarów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek i feretronu. Zapraszam rodziców, aby przyprowadziły dzieci na procesję.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.;

– we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną;

– w środę – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męczennika;

– w piątek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; patrona Polski i młodzieży w Polsce. 

  1. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Tadeusza Kota, P. Renatę Kumorek, P. Grażynę Derelę, P. Annę Flasz, P. Renatę Kot, P. Annę Sowę, P. Urszulę Majorek i P. Krzysztofa Zaparta. Proszę również o napastowanie kościoła.
  2. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy rolniczych w cenie 25 zł. i ściennych w cenie 6 zł.
  3. W środę na Nowennę do M.B.N. Pomocy i Mszę św. na godz. 1800 zapraszam uczniów klasy III ze Szkół Podstawowych z Janowic i Lubinki przygotowujących się w tym roku do I spowiedzi i I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie spotkanie.
  4. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Janowicach oraz uczniów mieszkających na terenie parafii, którzy uczęszczają do klasy VIII do innych szkół, a w tym roku pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie spotkanie. Proszę również o przybycie jednego z rodziców kandydatów.
  5. Sołtys wsi Janowice zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 14 września br. o godz. 1900 w Domu Kultury w Janowicach oraz informuje, że podatek rolny pobierany będzie w dniach 14-15 września br. w godz. 800-1200 w Domu Kultury w Janowicach.