Ogłoszenia 2020-08-09

Ogłoszenia duszpasterskie – 9 VIII 2020r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– we wtorek – św. Klarę, dziewicę;

– w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

1. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę o godzinie: 700, 900 i 1030. Nie będzie już w sobotę Mszy św. wieczornej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msza św. wieczorna w piątek o godz. 1800 będzie już z Uroczystości Wniebowzięcia N.M.P.
  2. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła przez Państwo Młodych i proszę na piątek: P. Małgorzatę Guratowską, P. Katarzynę Wadoń, P. Annę Wójcik i P. Ksenię Niewolę. Proszę nie kupować kwiatów, ponieważ kościół dekorują Państwo młodzi.
  3. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  4. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Klary Krakowskiej z Janowic. Za śp. Klarę zostanie odprawionych poza parafią 5 mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu…
  5. Ogłoszenie dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę.

W związku z innym wymiarem tegorocznej Pieszej Pielgrzymi na Jasna Górę grupa nr. 5 św. Floriana zaprasza na wieczorne spotkania modlitewne, na których będzie wspólna Eucharystia i Apel Jasnogórski. Spotkania będą każdego dnia pielgrzymki o godzinie 19.30 i będą odbywać się poszczególnych Kościołach skąd pochodzą pielgrzymi. Na spotkania zapraszamy wszystkich którzy chcą poczuć ducha PPT. Jest to również alternatywa dla tych, dla których brakło miejsc na tegoroczną pielgrzymkę. Rozpoczynamy 17 sierpnia w Kościele w Biadolinach Radłowskich, 18 sierpnia w Grocie w Porąbce Uszewskiej, 19 sierpnia w Iwkowej, 20 sierpnia w Wojniczu, 22 sierpnia w Dębnie, 23 sierpnia w Grabnie i 24 sierpnia w Zakliczynie. W czasie spotkań będzie też działał sekretariat grupy gdzie tegoroczni pielgrzymi będą mogli odebrać legitymacje i dopełnić formalności. Grupa organizuje autokary dla pielgrzymów w 5 dzień do Miechowa i z powrotem. Autokary będą odjeżdżać z Zakliczyna, Iwkowej, Dębna i Wojnicza. Zapisy sms pod numer 517 212 559 w treści imię i nazwisko pasażera i miejsce w którym będzie wsiadał. Więcej informacji można znaleźć na Facebookowej stronie grupy”.