Ogłoszenia 2020-07-19

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 VII 2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

– we środę – Św. Marię Magdaleną;

– w czwartek – Św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy;

– w piątek – Św. Kingę, dziewicę – drugorzędną patronkę Diecezji Tarnowskiej;

– w sobotę – Św. Jakuba Apostoła.

1. W przyszłą sobotę po mszy św. wieczornej i w niedzielę po mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego w sobotę wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Joannę Zaklikiewicz, P. Barbarę Kozę, P. Danutę Nosek i P. Małgorzatę Nosek. Proszę nie kupować kwiatów, ponieważ kościół dekorują Państwo Młodzi.
  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace inwestycyjne w parafii.
  4. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6zł.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Lucjan Kowalczyk za którego poza parafią zostanie odprawionych 10 mszy św. od uczestników pogrzebu i śp. Kazimierz Kot, za którego zostanie odprawionych poza parafią 16 mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu, a nasz Panie…