Ogłoszenia 2020-07-12

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 VII 2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Andrzeja i Benedykta, pustelników, patronów diecezji;

– we środę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;

– we czwartek  – N.M.P. z Góry Karmel;

– w sobotę  – św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przystrojenie przez Państwa Młodych i proszę na sobotę: P. Zenona Wacha, P. Barbarę Zych, P. Jolantę Rybę i P. Janinę Maciak.
  2. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  3. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po wieczornym apelu będą wracać do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie w swoich parafiach, korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.