Ogłoszenia 2020-06-21

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 VI 2020r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji Diecezjalne Święto Rodziny. Centralnym punktem będzie Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 1130 w Starym Sączu w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Transmitować ją będzie Radio RDN Małopolska.
  2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych z Janowic i Lubinki będzie w czwartek o godz. 1630. Po Mszy św. w szkole swoje świadectwa odbiorą uczniowie od klasy 0 do klasy IV. Uczniowie pozostałych klas odbiorą świadectwa w piątek.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, złożone ofiary na potrzeby kościoła i przystrojenie kościoła przez Państwa Młodych i proszę na sobotę: P. Edytę Lasotę, P. Urszulę Tykę, P. Krystynę Kocik i P. Kazimierę Kubicz. Proszę również nie kupować kwiatów, ponieważ kościół będą dekorować Państwo Młodzi. Dziękuję rodzicom uczniów klas IV z Janowic i Lubinki za zakupienie i posadzenie kwiatów przy kościele.
  4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace, które są przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.
  5. Dziękuję również P. Andrzejowi Wiatrowi za przekazaną ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Zapraszamy na międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja on-line odbędzie się w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com.