Ogłoszenia 2020-06-14

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 VI 2020r.

1.Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się codziennie po Mszy św. o godz.1800 z wyjątkiem wtorku, kiedy msza św. będzie o godz. 1630 z tej racji, że we wtorek 16.VI.br. w parafii Siemiechów o godz.1800 uczniowie klas ósmych ze Szkół Podstawowych z Janowic i Lubinki przystąpią do sakramentu bierzmowania.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz.1800.

2.W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. będzie jeszcze procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów.

3.Dziękuję za posprzątanie kościoła i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Janusza Olszewskiego, P. Ewę Łyszczarz, P. Dorotę Łazarek i P. Danutę Dziecinę. Proszę nie kupować kwiatów, ponieważ kościół dekorują Państwo Młodzi.

4.Dziękuję Panu Kościelnemu oraz Robertowi i Bartkowi Kocik za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebani. Dziękuje również P. Mariuszowi Kocikowi za wykonanie pielęgnacji krzewów wokół kościoła, przy plebani i parkingu oraz osobie pomagającej. Bóg zapłać.

1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  3. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl
  1. Ofiary z przyszłej niedzieli są przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.
  2. Dzisiaj ofiarą do puszki po Mszy św. wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  3. W kościele oraz podczas procesji wszystkich obowiązują maseczki oraz dystans społeczny (2m).