Ogłoszenia 2020-06-07

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 VI 2020r.

1.Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2.We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 900 w kaplicy w Lubince i o godz. 1030. W tym roku z powodu pandemii nie będzie procesji do 4 ołtarzy, dlatego po Mszach św. o godz. 700 i 1030 odbędą się Procesje Eucharystyczne wokół kościoła, abyśmy mogli jak najliczniej uczcić Jezusa Eucharystycznego. Msza św. w środę o godz. 1800 będzie już z Uroczystości Bożego Ciała.

Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W oktawie Bożego Ciała Msza św. wieczorna o godz. 1800, a po niej procesja Eucharystyczna. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 1030. Podczas procesji należy zachować dystans społeczny (2m) i mieć zasłonięte usta i nos maseczką.

1. W przyszłą niedzielę zbiórka od puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

5.Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Ewę Kot, P. Józefę Olszewską, P. Bogusławę Jaszczu i P. Lucynę Gajdę.

Dziękuję również 4 osobom za wysprzątanie drogi procesyjnej wokół kościoła. Bóg zapłać.

6.W środę i w piątek zapraszam na Mszę św. o godz. 1800 uczniów klas ósmych, którzy mają przystąpić 16 czerwca do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów.

7.Wszystkich w kościele obowiązują maski!