Ogłoszenia 2020-05-31

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 V 2020r.

1.Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W poniedziałek przypada święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. będą w kościele parafialnym o godz. 700 i 1800.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

– we środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;

– w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek – św. Bonifacego, bpa i męczennika.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź św. w tym tygodniu będzie przed każdą Mszą św. 15 minut, a ponadto:

– w środę od godz. 1730 – 1900 szczególnie zapraszam uczniów szkół podstawowych z Janowic i Lubinki;

– w I piątek od godz. 1730 – 1900 szczególnie zapraszam młodzież i wszystkich parafian.

Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, ponieważ w niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. W środę i w piątek będzie jeszcze drugi kapłan do spowiedzi.

W I czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na cele misyjne.

W I piątek od godz. 800 odwiedzę w domu chorych, których odwiedzałem na I piątek jeszcze przed pandemią.

W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. rozpoczniemy o godz.700 odmawiając najpierw jedną część różańca św., potem będzie chwila medytacji tajemnicy różańca św. a następnie będzie Msza św. Ta modlitwa będzie ofiarowana w intencji wynagradzającej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i proszę, aby w tę sobotę różaniec poprowadziła róża mężczyzn św. Ojca Pio – P. Wiesława Skrucha.

1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn po Mszy św. o godz. 700.
  2. Od przyszłej niedzieli 7czerwca msza św. o godz.900 będzie odprawiana już w kaplicy w Lubince.
  3. Od przyszłej niedzieli również P. Jacek będzie zanosił chorym Komunię św. do domów w niedzielę. Proszę o zgłaszanie chorych.
  4. W poniedziałek 1 czerwca na mszę św. o godz. 1800 zapraszam uczniów klas VIII-ch z Janowic i Lubinki przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, który zostanie udzielony 16 czerwca o godz. 1800 w kościele parafialnym w Siemiechowie. Proszę również o przybycie jednego z rodziców kandydata.
  5. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Dorotę Kraj, P. Renatę Iwaniec, P. Agnieszkę Kwiek i P. Izabelę Wach.
  7. Według rozporządzeń Premiera, zgromadzenie na zewnątrz nie może liczyć więcej niż 150 osób, dlatego też tradycyjna procesja Bożego Ciała nie odbędzie się. Będzie tylko w Boże Ciało procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o godz. 1030. W tym roku nie przygotowujemy 4 ołtarzy.
  8. Wszystkich w kościele obowiązują maski!