Ogłoszenia 2020-05-03

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 V 2020r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe jest odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a po nim bezpośrednio jest odprawiana Msza św. W niedzielę nabożeństwo majowe jest po Mszy św. o godz. 1030. Codziennie przed nabożeństwem majowym będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek – św. Floriana;

– w środę – św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

– w piątek – Św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji.

W piątek z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

2. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Stanisławę Turek, P. Zofię Kubisz, P. Ryszardę Skwarło i P. Małgorzatę Leśniak.
  3. Bardzo proszę pamiętać o obowiązujących przepisach: w kościele równocześnie nie może przybywać więcej niż 45 osób oraz o odstępach między poszczególnymi osobami: 1 osoba na 15 m2. Wszystkich w kościele obowiązują maski na twarzy!