Ogłoszenia 2020-04-26

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 IV 2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę biblijną. Zachęcam by nie tylko dzisiaj ale jak najczęściej sięgać po Księgę Pisma św. i czytać choćby krótki jej fragment.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– we środę – św. Katarzynę ze Sieny – dziewicę i dra Kościoła, patronkę Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

– w piątek – św. Józefa rzemieślnika;

– w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski (Uroczystość została przeniesiona z niedzieli 3 maja).

Msza św. w sobotę o godz. 700 będzie z Uroczystości Królowej Polski, a wieczorem o godz. 1800 z niedzieli.

1. W przyszłą niedzielę mimo I niedzieli miesiąca maja nie będzie zmiany tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn. Proszę, aby dalej rozważać te tajemnice, które posiadamy.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca maja. Spowiedź św. w tym tygodniu będzie według następującego porządku:

– w środę – od godz. 1730 – 1800 – będzie drugi ksiądz z Zakliczyna!

– w czwartek – od godz. 1730 – 1800; będzie drugi ksiądz z Zakliczyna!

w piątek – od godz. 1700 – 1730.

Bardzo proszę pamiętać o obowiązujących przepisach: w kościele równocześnie nie może przybywać więcej niż 45 osób oraz o odstępach między poszczególnymi osobami: 1 osoba na 15 m2. Wszystkich w kościele obowiązują maski na twarzy!

1. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a tym samym nabożeństwo majowe. Będzie ono odprawiane w dni powszednie o godz. 1730 i bezpośrednio po nim Msza św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 z względu na panującą pandemię.
  2. W I piątek ze względu na panującą pandemię nie odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. W I piątek ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby misji.
  3. Proszę w sobotę na godz. 800 do sprzątanie kościoła: P. Bogusława Bryndala, P. Wojciecha Piątka, P. Ewę Niemiec i P. Marię Kijowską.
  4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  6. W dniu dzisiejszym, gdy modlimy się za kierowców wyrażamy wdzięczność wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Kierowców wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie medycznym, Policji, Straży pożarnej, miejskiej, granicznej i w innych służbach mundurowych, pracującym w zaopatrzeniu, transporcie zagranicznym i krajowym, a także tym, którzy z własnej inicjatywy, inspirowani duchem miłosierdzia, dostarczają pomoc naszym czcigodnym Seniorom, najsłabszym i potrzebującym, chorym i samotnym, pozostającym w izolacji i w kwarantannie z naszej Parafii. Bogu niech będą dzięki za ofiarną służbę i pomoc niesioną przez tych wszystkich kierowców.
  7. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Bronisławy Gniewek z Zadziela. Za śp. Bronisławę zostaną odprawione 2 msze św. od uczestników pogrzebu poza parafią. Dobry Jezu..