Ogłoszenia 2020-04-19

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 IV 2020r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję tym, którzy angażują się w pracę na rzecz parafialnej Caritas. Najbliższa niedziela będzie niedzielą biblijną.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy :

– we czwartek – św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski;

– w sobotę – św. Marka Ewangelistę.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

1. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. korzystając ze środków społecznego przekazu dopóki będą ograniczenia spowodowane koronawirusem. W środę i w piątek pół godziny przed mszą św. o godz. 1800 będzie czas na prywatna adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można również skorzystać ze spowiedzi św. Serdecznie zapraszam!
  2. Nowe Rozporządzenie Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 15.04.2020r. określa, że we mszy św. w kościele od 20.04.2020r. (poniedziałek) będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 15m2. Mając na uwadze powierzchnię naszego kościoła, będzie mogło uczestniczyć we mszy św. 45 osób zachowując odpowiednie odległości między sobą. Dotyczy to mszy św. w dni powszednie, w niedziele oraz mszy św. pogrzebowych czy ślubnych. Pierwszeństwo mają osoby czy też rodziny, które na dany dzień zamówiły intencję Mszy św. W tę liczbę wliczani są też wierni stojący przed kościołem!

5. W środę odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Barana z Janowic. Dobry Jezu…