Ogłoszenia 2020-04-12

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 IV 2020r.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  3. Dziękuje Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych. Dziękuję wszystkim osobom, które ofiarowały produkty do paczek. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Pragnę podziękować wszystkim członkom parafialnego Oddziału Caritas za ich bezinteresowną pracę.
  6. 6. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego. Jest numer podwójny w cenie 6 zł.
  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Wszystkim którzy przeżywają Święta Wielkanocne w naszej parafii oraz wszystkim gościom życzę: Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie źródłem nadziei, zdrowia i wszelkich łask zwłaszcza teraz w trudnym dla każdego z nas czasie. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  9. Przypominam we Mszy św. mogą uczestniczyć tylko osoby zamawiające intencje Mszy św. po uprzednim zgłoszeniu ks. Proboszczowi. Maksymalnie może być 5 osób.
  10. Życzenia od Pana Wójta.

Drodzy Mieszkańcy i Goście!

Święta Wielkanocne są czasem duchowego pokrzepienia, wzmożonej wiary, otuchy i nadziei wypełniających serce każdego człowieka.

W tym roku, obfitującym w nowe i trudne okoliczności, wielu z nas nie będzie miało możliwości spędzenia tych szczególnych chwil w rodzinnym gronie. Choć sytuacja jest wyjątkowa, wierzymy, że moc Zmartwychwstania obudzi w nas nadzieję, umocni naszą solidarność, skłoni do refleksji i dostrzeżenia tego czego nie dostrzegaliśmy w gąszczu codziennych spraw.

Z całego serca życzę wszystkim Mieszkańcom Gminy Pleśna i Ich rodzinom zdrowia i spokoju ducha, odpoczynku i poczucia bycia częścią wspólnoty, nawet jeśli tymczasowo i z konieczności pozostajemy rozdzieleni. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Józef Knapik – Wójt Gminy Pleśna

Janusz Jarząb  – Przewodniczący Rady Gminy Pleśna