Ogłoszenia 2020-03-29

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 III 2020r.

  1. Najbliższa niedziela palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nie będzie procesji z palmami.
  2. W zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiara za 1 szt. to 6. Zachęcam także do składania produktów do koszy w sklepach naszej parafii u P. Kareckich i P. Kocik.
  3. W związku ze zmianą czasu msze św. popołudniowe w dni powszednie będą o godz. 1800.
  4. Zachęcam do korzystania w tym szczególnym czasie epidemii z uczestnictwa we Mszy św. oraz z nabożeństw takich jak: różaniec, droga krzyżowa, gorzkie żale czy rekolekcji wielkopostnych poprzez telewizję, radio i internet.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Ze względu na panującą sytuację nie będzie spowiedzi św. przedświątecznej!

W I piątek msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800.

W I piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach. Nie będzie też nabożeństwa w I sobotę do Niepokalanego Serca N.M.P. Zachęcam do odmówienia jednej części różańca św. w domu w intencji wynagradzającej. Nie będzie w przyszłą niedzielę zmiany tajemnic różańca św.

7.Dziękuję członkom Parafialnego Oddziału Caritas: P. Maksymilianowi Mrzygłódowi, P. Renacie Boczek, P. Annie i Emilowi Kocik i P. Jackowi Jaśkiewiczowi za przygotowanie paczek dla osób samotnych w naszej parafii i za dostarczenie im do domów. Bóg zapłać.

  1. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podaje do wiadomości, że „od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.
  2. Msza św. w kaplicy w Lubince nie będzie odprawiana aż do odwołania.