Ogłoszenia 2020-03-22

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 III 2020r.

1. Zachęcam do korzystania w tym szczególnym czasie epidemii z uczestnictwa we Mszy św. oraz z nabożeństw takich jak: różaniec, droga krzyżowa, gorzkie żale czy też rekolekcji wielkopostnych poprzez telewizję, radio i internet.
  2. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 1700 będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pragnę przypomnieć, że Duchowa Adopcja jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca św. oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolne wybrane dodatkowe postanowienie.
  3. W dzień powszedni 15 minut przed Mszą św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. a w piątek od godz. 1630 do 1700 będzie czas na prywatną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W Wielkim Poście Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. Są do nabycia w zakrystii. Ofiara za 1 szt. – 6. Zachęcam także do składania produktów do koszy w sklepach naszej parafii.
  5. Proszę o posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę: P. Elżbietę Chebdę, P. Justynę Kalwarę, P. Jolantę Grzesik i P. Marię Mroczek.
  6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  7. W tym trudnym czasie zagrożenia koronawirusem pamiętajmy o ludziach starszych i samotnych!
  8. Porządek Mszy św. w TVP i w Polskim Radio:

Niedziela:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

1. We środę odbył się pogrzeb śp. Heleny Olszowskiej z Janowic. Za śp. Helenę zostanie odprawionych 2 Msze św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu…