Ogłoszenia 2020-03-15

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 III 2020r.

  1. Trwa Wielki Post. Jest czasem, w którym słyszymy wezwanie do nawrócenia i pokuty ale również słyszymy zachętę do świadczenia miłosierdzia. Podejmując to wezwanie można do wystawionych koszy w sklepach w naszej parafii u. P. Kocik i P. Kareckich, złożyć zakupiony towar, który później zostanie przekazany osobom z naszej parafii będącym w potrzebie w formie paczki świątecznej z okazji Świąt Wielkanocnych.
  2. We czwartek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  3. W Wielkim Poście Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. U nas są do nabycia w zakrystii. Ofiara za 1 szt. – 6 zł.
  4. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale zostały zawieszone do odwołania. Zamiast Gorzkich Żali będzie Msza św. godz. 1400 z racji przyjętych intencji mszalnych! Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i starszych zostały odwołane. Ks. Bp Ordynariusz udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. aż do odwołania. Zaprasza by w niedziele i dni powszednie korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  6. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego. Cena 6 zł.
  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Bóg zapłać P. Antoniemu Turkowi za wykonanie prac na rzecz parafii. Bóg zapłać P. Małgorzacie Kocik i Urszuli Tyce za zakupienie i posadzenie kwiatów przy kościele i plebani.
  9. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Zaklikiewicz z Janowic. Za śp. Elżbietę zostanie odprawionych 23 Msze św. poza parafią od uczestników pogrzebu. W piątek odbył się pogrzeb św. Edwarda Gniewka z Janowic – Zadziele. Za śp. Edwarda zostanie odprawionych 5 Mszy św. poza parafią od uczestników pogrzebu.
  10. Porządek Mszy św. w TVP i w Polskim Radio:

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.  

Ponadto transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 

Msze Święte transmitowane w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

 

w niedziele:

 9.00 i 10.30 z Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

18:00 z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

 

w dni powszednie:

poniedziałek – piątek godz. 18.00 Kościół św. Maksymiliana w Tarnowie

sobota 06.30 – Sanktuarium BM Szkaplerznej w Tarnowie