Ogłoszenia 2020-03-08

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 III 2020r. 

 1. Trwa Wielki Post. Jest on czasem, w którym słyszymy wezwanie do nawrócenia i pokuty ale również słyszymy zachętę do świadczenia miłosierdzia. Podejmując to wezwanie będzie można do wystawionych koszy w sklepach w naszej parafii, złożyć zakupiony towar, który później zostanie przekazany rodzinom naszej parafii będącym potrzebie w formie paczki świątecznej z okazji Świąt Wielkanocnych.
 2. W Wielkim Poście Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. U nas są do nabycia w zakrystii. Ofiara za 1 szt. – 6 zł.
 3. Przypominam, że Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątek o godz. 1630, po której będzie Msza św. a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1400, po których jest też Msza św. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych: dzieci, młodzież i starszych.
 4. Dzisiaj z racji dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami będzie można po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek i wesprzeć Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 5. W piątek 13 marca przypada 7 rocznica wyboru Papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Jego posługę polecajmy dobremu Bogu w osobistej modlitwie.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Mirosława Skrucha, P. Katarzynę Sowę, P. Janusza Knapika, i P. Halinę Karwalę.
 7. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.
 8. W tym roku ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę zbierać w poszczególnych przysiółkach posyłając listę od domu do domu. Rodzina, która jako ostatnia otrzyma listę proszona jest o przyniesienie jej wraz z zebranymi ofiarami na plebanię. Proszę o zrozumienie mojej prośby. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
 10. Dziękuje za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 11. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Jana Moskwy z Janowic. Za śp. Jana zostanie odprawionych poza parafią 20 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu…