Ogłoszenia 2020-02-23

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 II 2020r.

1. Dzisiaj oraz w poniedziałek i we wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 –godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1530 adoracją Najświętszego Sakramentu i zakończy się Mszą św. godz. 1700. W poniedziałek na adorację zapraszam mieszkańców: Lubinki, Górnej Wsi, Lipia, Działów, Kopalin, Bigosówki, Bernalówki, Ustroni, Ryji i Grzywnej, a we wtorek zapraszam mieszkańców: Zadziela, Przedmieścia, Domów do Kościoła, Domów nad Szkołą, Gierowej i Dolnej Wsi. Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  2. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w kościele będą o godz. 700 i 1700, a w kaplicy w Lubince o godz. 1600. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominam, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcam rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominam jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw. Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne. W Środę popielcową rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630, po której będzie Msza św. Gorzkie Żale w niedziele z kazaniem pasyjnym o godz. 1400, po których bezpośrednio będzie Msza św. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych: dzieci, młodzież i starszych.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość w naszej ojczyźnie. Niech ta sprawa będzie również polecana Bogu w naszych osobistych intencjach.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Ewelinę Bałut, P. Antoniego Kota, P. Katarzynę Zaklikiewicz i P. Lucynę Kierońską.
  6. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Dziękuje za składane ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.