Ogłoszenia 2020-01-26

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 I 2020r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na prace w parafii.
  2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.

W I sobotę miesiąca lutego nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. rozpoczniemy o godz. 700 odmawiając najpierw jedną część różańca św., potem będzie chwila medytacji tajemnicy różańca św. a następnie będzie Msza św. Ta modlitwa będzie ofiarowana w intencji wynagradzającej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i proszę, aby w tę sobotę różaniec poprowadziła róża kobiet św. Faustyny  – P. Anny Nytko.

1. W sobotę zakończyłem wizytę duszpasterską. Bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie, gościnność, wszelkie sugestie i złożone ofiary. W intencji rodzin, które odwiedziłem podczas kolędy odprawię Mszę św.: w sobotę – 1 lutego o godz. 700 w kościele parafialnym i w niedzielę 2 lutego o godz. 900 w kaplicy w Lubince.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra Kościoła;

– we środę – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;

– w piątek – św. Jana Bosko, kapłana;

– w  niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach Św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone będą jako wsparcie dla klasztorów kontemplacyjnych.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Annę Malisz, P. Barbarę Niemiec, P. Annę Nytko i P. Annę Kot.
  4. Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach zaprasza wszystkich parafian na Jasełka, które odbędą się w Domu Kultury w Janowicach w niedzielę 26 stycznia po mszy św. o godz. 1030, a potem wystąpi Grupa Kolędnicza „Pleśnioki”.
  5. W środę odbył się pogrzeb śp. Janiny Matras z Janowic. Za śp. Janinę zostanie odprawionych poza parafią 12 mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu..
  6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracam się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%. Przypominam, że w tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez Urzędy skarbowe. Należy zatem sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Jeżeli tak nie jest należy skorygować wystawiony PIT. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcam do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.