Ogłoszenia 2020-01-19

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 I 2020r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

– w wtorek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę:

– w piątek – św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła;

– w sobotę – Nawrócenie św. Pawła Apostoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia – jak również wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Dorotę Kozę, P. Helenę Burnat, P. Beatę Łazarz, i P. Barbarę Gieracką.
  2. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii.
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach zaprasza wszystkich parafian na Jasełka, które odbędą się w Domu Kultury w Janowicach w najbliższą niedzielę 26 stycznia po mszy św. o godz. 1030.
  4. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  5. Plan kolędy:

Niedziela 19.I.2020r. – od godz.1300 – Domy nad szkołą – od P. Wójcik do P. Kocik.

Poniedziałek 20.I.2020r. – od godz.900 – Gierowa od Pana Kiełbasy do Pani Zdeb.

Wtorek 21.I.2020r. – od godz.1400 – Górna Wieś od P. Tomaszek do P. Krakowskich.

Czwartek 23.I.2020r. – od godz.1400 – Gierowa od P. Gondek do P. Majorek.

Piątek 24.I.2020r. – od godz.900 – Lubinka – Brzozowy Kąt od P. Słowik do P. Niewola.

Sobota 25.I.2020r. – od godz.900 – Górna Wieś od P. Stanosz do P. Ulaneckich.

Jeżeli są rodziny, które nie mogły przyjąć księdza po kolędzie z różnych przyczyn, można jeszcze uzgodnić termin odwiedzin z ks. Proboszczem.