Ogłoszenia 2020-01-05

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 I 2020r.

1. Jutro – 6 stycznia – będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Jest to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Msze św. jak w każdą niedzielę dopołudnia. Naszą modlitwą obejmijmy księży pochodzących z naszej diecezji, którzy pracują na misjach. Ofiary zebrane na tace będą przeznaczone na cele misyjne. Na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, miry i kredy. Po Mszy św. będzie można nabyć w zakrystii, składając ofiarę 5 zł. opakowanie z poświęconą kredą i kadzidłem.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 1700 kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszam.
  3. Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy ona okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Krystynę Stanosz, P. Barbarę Bałę, P. Justynę Gajdę i P. Urszulę Gajdę.
  5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  7. W najbliższą sobotę 11.I.2020r. o godz. 800 jest organizowany z naszej parafii wyjazd kolędników misyjnych na XXII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, które się odbędzie w Krynicy Zdroju w Parafii św. Antoniego. Kolędnicy jadą w swoich strojach w których kolędowali. Kolędnicy nic nie płacą za przejazd! Zapisy do wtorku u ks. Proboszcza lub P. Dyrektora Szkoły w Janowicach.
  8. Centrum Kultury zaprasza mieszkańców na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o godz. 1600 w sali widowiskowej w Pleśnej. W programie koncerty, jasełka i bajka dla dzieci oraz grupa kolędnicza „Pleśnioki”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy Pleśna.
  9. Plan kolędy na najbliższe dni:

Niedziela 5.I.2020r. – od godz.1300 – Dolna Wieś od P. Kmiecik do P. Wójcik.

Poniedziałek 6.I.2020r. – od godz.1300 – domy do kościoła od P. Mrzygłód do  P. Jasińskich.

Czwartek 9.I.2020r. – od godz. 900 – Lubinka od P. Józefy Baran do P. Emilii Korpackiej.

Piątek 10.I.2020r. – od godz. 900 – Kopaliny od P. Marty Wach do P. Marii Łazarek.

Sobota 11.I.2020r. – od godz. 900 –  Bigosówka i Bernalówka.

Niedziela 12.I.2020r. – od godz. 1300 – domy od Kościoła od P. Kubicz do P. Amarowicz.