Ogłoszenia 2019-12-29

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 XII 2019r.

1. We wtorek ostatni dzień roku 2019r. Msza św. dziękczynna za mijający rok będzie w wtorek 31.XII. o godz. 1500. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia.
  2. We środę – 1 stycznia – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę dopołudnia. Jest to światowy dzień modlitw o pokój.
  3. We czwartek w liturgii będziemy wspominać św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kościoła. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia. Spowiedź przed I piątkiem stycznia będzie w piątek od godz. 1600 do 1700 dla tych, którzy chcieliby skorzystać. Na mszę św. w I piątek zapraszam uczniów klasy VIII ze szkół podstawowych z Janowic i Lubinki. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji. W I piątek od godz. 800 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. rozpoczniemy o godz. 700 odmawiając najpierw jedną część różańca św., potem będzie chwila medytacji tajemnicy różańca św. a następnie będzie Msza św. Ta modlitwa będzie ofiarowana w intencji wynagradzającej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i proszę, aby w tę sobotę różaniec poprowadziła róża kobiet św. Rity – P. Marii Kijowskiej.
  6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn.
  7. Dziękuję uczniom Szkoły Podstawowej z Janowic wraz z Panem Dyrektorem, rodzicom którzy towarzyszyli dzieciom oraz kilku uczniom ze szkół średnich za wzięcie udziału w kolędzie misyjnej. Kolędnicy misyjni zebrali 3460zł. Dziękuje za ich przyjęcie w Waszych domach i za złożone ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę: P. Renatę Adamiak, P. Halinę Ziębę, P. Martę Wach i P. Dorotę Zapart.
  9. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do Tarnowa na IX Forum Formacyjne pod hasłem „Moc Obecności – tajemnica Eucharystii” pod patronatem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Gościem specjalnym będzie Damian Stayne (czyt. Stejn)– założyciel katolickiej wspólnoty Cor et Lumen Christi w Anglii, oraz Mocni w Duchu wspólnota ewangelizacyjna z Łodzi. Forum odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2020r. w hali Arena „Jaskółka” Tarnów. Zapisy i szczegóły na stronie: fftarnow.pl. Dodatkowa informacja o Damianie Stayne: Jest założycielem katolickiej wspólnoty Cor et Lumen Christi. Autor książki „Odnów swoje cuda. Dary duchowe dla naszych czasów”. Realizuje swoją międzynarodową misję głoszenia Słowa Bożego, a towarzyszą temu, uzdrowienia, znaki i cud. Damian jest mężem Cathy, która wspiera go w jego posłudze, a sama specjalizuje się w dziedzinie duchowości. Mają dwoje dzieci, Johna i Miryam, którzy również oddali swoje życie Panu i służą Jego Kościołowi. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

Niedziela 29.XII.2019r. od godz. 1300 – domy do Kościoła od P. Dziecina do P. Kwiek.

Poniedziałek 30.XII.2019r. od godz. 900 – Zadziele od P. Galas, a potem od P. Maciak.

Czwartek 2.I.2020r. od godz. 900 – Lubinka od P. Kubisz do P. Kozioł.

Piątek 3.I.2020r. od godz. 1000 – Dolna Wieś od P. Jędrzejowskiej do P. Koza.

Sobota 4.I.2020r. od godz. 900 – Lubinka od P. Krakowskich do P. Marszałek.

Niedziela 5.I.2020r. – od godz. 1300 – Dolna Wieś od P. Kmiecik do P. Wójcik.