Ogłoszenia 2019-12-25

Ogłoszenia duszpasterskie – 25 XII 2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Jutro będziemy przeżywać święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Składka z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Również jutro na Mszy św. o godz. 1030 nastąpi posłanie kolędników misyjnych. Ofiary z najbliższej niedzieli będą przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.
  2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które ofiarowały produkty do koszów w sklepach dla potrzebujących osób samotnych i rodzin z naszej parafii. Składam podziękowanie Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i rozwiezienie ich do domów oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Janowicach za ofiarowanie 24 stroików do paczek. Paczkami obdarowano 24 rodziny. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Dziękuję również za złożone ofiary i posprzątanie kościoła oraz za przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję też za przygotowanie szopki i przystrojenie choinek – P. Kościelnemu, P. Katarzynie Kocik, P. Małgorzacie Kocik, P. Urszuli Tyce oraz Justynie i Martynie Kocik, Sylwii i Klaudii Tyce oraz Dariuszowi Bieleńskiemu. Bóg zapłać! Na sobotę do sprzątania kościoła proszę: P. Danutę Mikoś, P. Kingę Goc, P. Wiesławę Pietras i P. Bożenę Marszałek.
  4. W piątek rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą, w czasie której chciałbym razem z Wami modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych rodzin w Nowym Roku, oraz poznawać Wasze radości i problemy. Zechciejcie zatem wykorzystać czas kolędy na duszpasterską rozmowę. Postarajmy się – jeśli to możliwe – aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece oraz wodę święconą i kropidło. Kapłana odwiedzającego rodziny będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Proszę o podwiezienie księdza 10 minut przed rozpoczęciem kolędy i odwiezienie.

Plan kolędy na najbliższe dni:

Piątek 27 XII 2019r. – od godz. 900 – Górna Wieś od Państwa Kocik do Państwa Nowak

Sobota 28 XII 2019r. – od godz. 900 – Ustronie, Ryje i Grzywna

Niedziela 29 XII 2019r. – od godz. 1300 – Domy do kościoła od P. Dziecina do P. Kwiek

Poniedziałek 30 XII 2019r. – od godz. 900 – Zadziele od P. Galas a potem od Państwa Maciak

Dziękując za życzenia świąteczne, pragnę z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego złożyć Wam serdeczne życzenia: Drodzy parafianie i Goście spędzający święta Bożego Narodzenia: Oby każdy z Was odnalazł Niemowlę niosące Miłość, Pokój i Zrozumienie. Niech Nowonarodzone Dziecię  przypomni Wam, że Bóg przychodzi, by zbawić ludzi i odkupić ich grzechy. Niech szczęście i radość płynące z Betlejem wypełni Wasze serca i domy. Niech czas spędzony przy świątecznym stole będzie przepełniony refleksją i wzajemnie okazywaną sobie  życzliwością. Niech Maleńka Miłość wyprasza Wam również potrzebne łaski w zbliżającym się Nowym Roku 2020.