Ogłoszenia 2019-12-22

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 XII 2019r.

1. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano roraty o godz. 645. Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii według św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Następnie w duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania dzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Potem po wspólnym posiłku pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Zgodnie z tradycją powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych. W tym roku serdecznie zapraszam na Pasterkę o godz. 2130 w kaplicy w Lubince i w kościele parafialnym o godz. 2300. Ofiary na tacę zebrane w czasie Pasterki, będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może drugi raz przystąpić w Uroczystość Bożego Narodzenia.
  2. We środę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia. We czwartek przypada II dzień świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Składa w tym dniu będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu będzie również na Mszy św. o godz. 1030 rozesłanie kolędników misyjnych, którzy odwiedzą rodziny naszej parafii. Porządek Mszy św. w te dni świąteczne jak w każdą niedzielę.
  3. W poniedziałek do sprzątania kościoła proszę: P. Arletę Krakowską, P. Zofię Wiśniewską, P. Janinę Bober, P. Renatę Mikoś, P. Elżbietę Kubisz, P. Halinę Chochołowicz, P. Annę Skrobisz i P. Agatę Tomaszek.
  4. Dziękuję P. Andrzejowi Wiatrowi za ofiarowanie choinek do kościoła. Bóg zapłać!
  5. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominać:

– w piątek – św. Jana Ewangelistę;

– w sobotę – św. Młodzianków męczenników.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.

1. W najbliższą niedzielę będziemy w liturgii wspominać św. Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.
  2. Wójt Gminy Pleśna oraz Dzielnicowy przypomina, że właściciele nieruchomości zabudowanych lub osoby które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej tabliczki z numerem porządkowym. Za brak numeru kara grzywny wynosi 250 zł.

8.Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 10zł. Jest to numer podwójny.