Ogłoszenia 2019-12-15

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 XII 2019r.

1. Trwa Adwent – czas przygotowania duchowego do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty na godz. 645. W poniedziałek 16 grudnia rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia oraz dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. W poniedziałek i wtorek P. Kościelny i P. Organista będą odwiedzać nasze domy roznosząc opłatki. Proszę o życzliwe ich przyjęcie.
  3. W środę nowenna do M.B.N. Pomocy o godz. 1700.
  4. We czwartek – 19 grudnia – od godz. 800 rano odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Udam się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w dniu dzisiejszym.
  5. W sobotę – 21 grudnia – będzie w naszej parafii spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Kapłani spowiadać będą od godz. 1030 do 1200 i od 1245 do 1400. Przerwa w spowiedzi będzie od 1200 do 1245. Od 1245 będzie też spowiedź św. w kaplicy w Lubince do godz. 1400. Proszę o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty. Będzie 7-iu zaproszonych kapłanów.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na piątek: P. Katarzynę Nowak, P. Władysława Chrzanowskiego, P. Grażynę Kocik i P. Janinę Kocik.
  8. W sklepach na terenie naszej parafii można jeszcze składać żywność na paczki świąteczne dla naszych parafian, będących w potrzebie. Ponadto można nabywać jeszcze świece, z których dochód przekazywany jest na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Ofiara za świecę wynosi 5 zł. Są do nabycia w zakrystii.
  9. W sali obok zakrystii Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie kościoła.
  10. Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia.
  11. Dziękuję P. Franciszkowi Nowakowi i P. Pawłowi Jasińskiemu za wywiezienie śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.
  12. Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach zaprasza na kiermasz Bożonarodzeniowy w sobotę (21.XII.) i niedzielę (22.XII.) po mszach św. w kościele parafialnym.
  13. Dyrekcja i Grono IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie pragną poinformować, że dnia 26 września 2020r. odbędzie się Jubileusz 75-lecia szkoły. Organizatorzy zapraszają wszystkich absolwentów do wspólnego świętowania oraz do podzielenia się wspomnieniami i fotografiami ze szkolnych lat, które można przesyłać do dnia 31 stycznia 2020r. na adres szkoły.