Ogłoszenia 2019-12-08

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 XII 2019r. 

  1. Trwa Adwent – czas przygotowania duchowego do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 645. Zapraszam do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych. O godz. 630 są codziennie śpiewane Godzinki ku czci N.M.P. Dziękuję Panu organiście za prowadzenie śpiewu godzinek i obecność na roratach.
  2. Przez cały adwent jak to było w poprzednich latach, w sklepach na terenie naszej parafii można składać żywność na paczki świąteczne dla naszych parafian, będących w potrzebie. Ponadto w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać świece, z których dochód przekazywany jest na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Ofiara za świecę wynosi 5 zł. Są do nabycia w zakrystii.
  3. Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiarę do puszki w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
  4. We środę nowenna do M.B.N. Pomocy i Msza św. o godz. 1700, a po niej odbędzie się kolejne spotkanie zespołu synodalnego. Serdecznie zapraszam!
  5. W czwartek o godz. 1700 w kaplicy św. Jana Pawła II w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w tegoroczną akcję kolędników misyjnych. Zapraszam uczniów ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami oraz ze szkoły średniej.
  6. W piątek – 13 grudnia przypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na potrzeby Kościoła i proszę na sobotę:P. Lucynę Bieleńską, P. Celinę Bieleńską, P. Jadwigę Dziecinę i P. Irenę Nowak.
  8. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  10. Panowie z Rady Parafialnej jak co roku będą zbierać w sali obok zakrystii ofiary na ogrzewanie kościoła.