Ogłoszenia 2019-12-01

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 XII 2019r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania duchowego do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, a tym samym nowy rok liturgiczny. Roraty będą w naszym kościele w dni powszednie o godz. 645. Podczas rorat zapoznamy się z osobą Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i starszych.
  2. Przez cały adwent jak to było w poprzednich latach, w sklepach na terenie naszej parafii u P. Kocik i P. Kareckich można będzie składać żywność na paczki świąteczne dla naszych parafian będących w potrzebie. Zachęcam w miarę możliwości do wsparcia tej inicjatywy. Ponadto w naszej parafii można już od dzisiaj zakupić świecę w ramach Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom z którego dochód przekazywany jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Ofiara za małą świecę wynosi 5 zł. a za dużą 15 zł. Jeżeli jest ktoś potrzebujący w parafii, a nie został zgłoszony do parafialnego oddziału Caritas proszę o informację dzisiaj w zakrystii.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź św. będzie według następującego porządku:

– w środę od godz. 1600 dla uczniów od klasy IV – VIII ze szkół podstawowych z Janowic i Lubinki. Po Mszy św. będzie spotkanie dla uczniów klasy VIII-kandydatów do sakramentu bierzmowania;

-w czwartek po Mszy św. o godz. 1700 odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów, dziewczęcej służby Maryjnej oraz scholii ze św. Mikołajem;

-w piątek spowiedź św. dla starszych od godz. 1600. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Odwiedziny w domu chorych od godz. 800.

1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  2. W najbliższą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary i proszę na sobotę: P. Bronisławę Pałucką, P. Wandę Krakowską, P. Iwonę Mrzygłód i P. Jadwigę Dziecinę.
  4. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6zł.