Ogłoszenia 2019-11-24

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 XI 2019r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne: Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. będzie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2.W środę o godz. 1700 nowenna do M.B. N. Pomocy i Msza św.

1. W piątek na Mszy św. o godz. 1700 będzie miało miejsce przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Po Mszy św. wieczornej o godz. 1700 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa!
  2. W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.
  3. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent – czas przygotowania się do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia – a tym samym nowy rok liturgiczny.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn.
  5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  7. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy w sobotę św. Andrzeja Ap. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary i proszę na sobotę: P. Elżbietę Kocik, P. Bogumiłę Kocik, P. Ewę Prajer i P. Alicję Prajer.