Ogłoszenia 2019-11-03

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 XI 2019r.

1. Do piątku – 8 listopada – po Mszy św. wieczornej o godz. 1700 odmawiany jest różaniec za zmarłych z wypominkami. W poniedziałek na mszę św. i różaniec na godz. 1700 zapraszam uczniów klas VIII-ch szkoły podstawowej z Janowic i Lubinki przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. będzie spotkanie.
  2. Wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę o godz. 1015.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek –św. Karola Boromeusza, bpa;

– w sobotę  – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

1. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Stanisławę Śrębę, P. Dorotę Nędzę, P. Małgorzatę Nędzę i P. Dorotę Nalezińską.
  2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie z racji przeżywanego w kościele Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  3. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dr Jacek Soprych w imieniu całej wspólnoty Seminarium Duchownego dziękuje za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu na rzecz Seminarium i zebrane ofiary w kwocie 1450 zł. Dziękuje:

– Panom z Rady Parafialnej za podjęcie trudu przeprowadzenia kwesty i zebranie ofiar podczas Mszy św. na cmentarzu;

– P. Kościelnemu, P. Organiście, ministrantom i lektorom za przygotowanie i udział w liturgii na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Św.

– Strażakom za zabezpieczenia przejścia na cmentarz w Dzień Zaduszny. Bóg zapłać!

1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
  2. Wójt Gminy Pleśna oraz Dzielnicowy przypomina, że właściciele nieruchomości zabudowanych lub osoby które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej tabliczki z numerem porządkowym. Za brak numeru kara grzywny wynosi 250 zł.
  3. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Otto Wiśniewskiego z Gierowej. Za śp. Otto zostanie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu…