Ogłoszenia 2019-10-27

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 X 2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszej Świątyni. Pragnę podziękować wszystkim za troskę o nasz kościół parafialny jak również o kaplicę w Lubince. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tace, które są przeznaczone na prace w parafii.
  2. We czwartek 31.X. zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1700.
  3. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak również przed zbliżającym się I piątkiem miesiąca listopada, będzie dla dzieci, uczniów szkoły średniej i starszych we środę 30.X. od godz. 1600 Będzie 2 zaproszonych kapłanów. Nie będzie już spowiedzi św. w czwartek i I piątek.
  4. W piątek 1.XI. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. we czwartek wieczorem będzie już z Uroczystości Wszystkich Świętych, a w piątek Msze św. będą przedpołudniem o godz. 700 w kościele parafialnym i o godz. 900 w kaplicy w Lubince. O godz. 1330 zgromadzimy się na cmentarzu, by modlitwą różańcową objąć naszych bliskich zmarłych, a o godz. 1400 rozpocznie się Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Składka jak co roku na cmentarzu jest przeznaczona prace inwestycyjne w parafii. Ponadto Panowie z Rady Parafialnej, będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych przypadającej w piątek nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  5. Pragnę przypomnieć, że od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego, można zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za jedną duszę. Warunkiem jest odbyta spowiedź św., przyjęcie Komunii Św. pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo. Również codziennie od 1 do 8 listopada możemy pod tymi samymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenia cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  6. W sobotę – 2 XI, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 700 i 1700 w kościele parafialnym, a w kaplicy Lubince o godz. 900. Od dnia zadusznego 2.XI. do 8.XI. po Mszy św. wieczornej codziennie będzie różaniec z wypominkami, a w niedzielę różaniec będzie po Mszy o godz. 1030. W dzień zaduszny 2.XI. pójdziemy w procesji na cmentarz po Mszy św. wieczornej o godz. 1700. Proszę strażaków o zabezpieczenie przejścia.

W czwartek 31.X. od godz. 800 odwiedzę chorych w domach.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn.
  2. Pod chórem są położone jeszcze kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki roczne proszę składać w kancelarii parafialnej, a listopadowe na tacę.
  3. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na czwartek: P. Emilię Janik, P. Edytę Nosek, P. Monikę Nosek i P. Wiesławę Wardzałę.
  4. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego w cenie 6zł. W cenie dzisiejszego numeru jest film na płycie CD pt. Bernadetta – Cud w Luordes.
  5. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.