Ogłoszenia 2019-09-29

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 IX 2019r. 

  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe będzie w naszej parafii codziennie o godz. 1700, a po nim bezpośrednio Msza św. W niedzielę będzie tylko nabożeństwo różańcowe o godz. 1700. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła;

– we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;

– we środę – św. Aniołów Stróżów;

– w piątek – św. Franciszka z Asyżu;

– w sobotę – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę.

Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia.

  1. We wtorek na godz. 1615 zapraszam chłopców na spotkanie, którzy pragną zostać ministrantami.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października. W I czwartek będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Panu Jezusa o godz. 700 i 1700. Składka w I piątek jest przeznaczona na potrzeby misji. Spowiedź św. w tym tygodniu będzie według następującego porządku:

w środę od godz. 1600 – 1700 dla uczniów od klasy IV do klasy VIII ze szkół podstawowych z Janowic i Lubinki;

w czwartek od godz. 1630 do 1700 dla młodzieży ze szkół średnich;

w piątek od godz. 1600 do 1700 dla starszych.

W I piątek od godz. 800 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.

W I piątek na różaniec i mszę św. w sposób szczególny zapraszam wszystkich uczniów klasy VIII – kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.

  1. Od 2017r. pierwszorzędnym patronem Akcji Katolickiej w Polsce jest św. Jan Paweł II. W roku 2020 Akcja Katolicka w Diecezji Tarnowskiej będzie przeżywać jubileusz 25-lecia istnienia po jej reaktywacji. Również 2020 rok to 100-rocznica urodzin św. Jana Pawła. W kontekście tych dwóch wydarzeń odbywa się w naszej diecezji od 18 maja br. peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafiach, w których jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Ten obraz i relikwie będą również w naszej parafii w sobotę 5 października br. Stąd serdecznie zapraszam na godz. 1700 Członków Akcji Katolickiej naszej parafii oraz wszystkich parafian. Proszę, aby w sobotę różaniec poprowadzili członkowie Akcji Katolickiej.
  2. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o godz. 700 dla kobiet i mężczyzn.
  3. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Łucję Woźniak, P. Małgorzatę Rybę, P. Agnieszkę Kot i P. Halinę Witek.
  4. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Są też do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze w cenie 24zł. oraz ścienne w cenie 5zł.
  5. Wójt Gminy Pleśna informuje, że wybory uzupełniające do Rady Gminy Pleśna w okręgu wyborczym Janowice, zostały zarządzone przez Wojewodę Małopolskiego na dzień 1 grudnia 2019r.
  6. Wybory uzupełniające Sołtysa Wsi Janowice odbędą się w niedzielę 27 października 2019r. Termin zgłaszania kandydatów upływa w dniu 18 października 2019r.