Ogłoszenia 2019-09-22

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 IX 2019r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana;

– w piątek – św. Wincentego a Paulo, kapłana;

– w sobotę – św. Wacława, męczennika;

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej diecezji dzień modlitw o trzeźwość. Odbędzie się również Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym.
  2. Msze św. we wtorek i czwartek rano będą wyjątkowo o godz. 630.
  3. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszam uczniów klasy VII ze szkół podstawowych z Janowic i Lubinki oraz tych którzy chodzą do klasy VII do innych szkół poza parafią. Po Mszy św. będzie spotkanie.
  4. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Zenona Kiełbasę, P. Krystynę Kapustę, P. Małgorzatę Margosiak i P. Teresę Kot. Proszę nie kupować kwiatów, ponieważ kościół dekorują Państwo Młodzi.
  5. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Są też do nabycia kalendarze rolników na 2020 rok w cenie 24zł. oraz kalendarze ścienne w cenie 5zł.
  6. Ofiary złożone na tace w przyszłą niedziele są przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.
  7. Koronka na ulicach miast to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w tą inicjatywę, która odbędzie się w tym roku w sobotę w dniu 28 września 2019r. o godz. 1500. Spotkamy się w kilku miejscach by ją odmówić: przy krzyżu misyjnym obok kościoła, przy kaplicy w Lubince, koło kapliczki P. Kijowskich na Przedmieściu, na Gierowej przy krzyżu. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Mariana Pałuckiego z Janowic. Za śp. Mariana zostanie odprawionych poza parafią 18 mszy św. od uczestników pogrzebu. Dobry Jezu …