Ogłoszenia 2018-11-04

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 XI 2018r. 

  1. Do czwartku – 8 listopada – po Mszy św. wieczornej o godz. 1700 odmawiany jest różaniec za zmarłych z wypominkami. W poniedziałek na mszę św. i różaniec na godz. 1700 zapraszam uczniów klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej z Janowic i Lubinki przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. będzie spotkanie. Proszę również o przybycie jednego z rodziców.
  2. Wypominki roczne są w każdą niedzielę o godz. 1015.
  3. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej. Wszystkich zapraszam.
  4. Pragnę poinformować, że w dniach 8-9 grudnia 2018r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Jest ona przewidziana przez Prawo Kanoniczne. Przeprowadzi ją ks. bp Stanisław Salaterski – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. O programie wizytacji poinformuje później. Pragnę tylko nadmienić, że już w miesiącu październiku były wizytowane wszystkie obiekty parafialne w Janowicach i Lubince, cmentarz parafialny. Zanim przyjedzie ks. Biskup, będzie jeszcze wizytacja katechetyczna w szkołach i przedszkolu naszej parafii oraz wizytacja w kancelarii parafialnej przez ks. Kanclerza Kurii w Tarnowie.
  5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w piątek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w sobotę – św. Leona Wielkiego, Papieża i dra Kościoła;

– w niedzielę – św. Marcina z Tours oraz 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości;

Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia.

  1. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Anetę Zasada, P. Marka Woźniak, P. Elżbietę Kocik, P. Bogumiłę Kocik.
  2. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dr Andrzej Michalik w imieniu całej wspólnoty Seminarium Duchownego dziękuje za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu na rzecz Seminarium i zebrane ofiary w kwocie 1420 zł. Dziękuje:

– Panom z Rady Parafialnej za podjęcie trudu przeprowadzenia kwesty i zebrane ofiary podczas Mszy św. na cmentarzu;

– P. Kościelnemu, P. Organiście, ministrantom i lektorom za przygotowanie i udział w liturgii na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Św.

– Dziękuję strażakom za zabezpieczenia przejścia na cmentarz w Dzień Zaduszny. Bóg zapłać!

  1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.