Ogłoszenia 2018-10-28

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 X 2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia naszej Świątyni. Pragnę podziękować wszystkim za troskę o nasz kościół parafialny jak również o kaplicę w Lubince. Bóg zapłać.
  2. We środę 31.X. zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1700.
  3. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak również przed zbliżającym się I piątkiem miesiąca listopada, będzie dla dzieci, uczniów gimnazjum i starszych we środę 31.X. od godz. 1600 Będzie 2 zaproszonych kapłanów. Nie będzie już spowiedzi św. w I czwartek i I piątek.
  4. We czwartek 1.XI. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. we środę wieczorem będzie już z Uroczystości Wszystkich Świętych, a w czwartek Msze św. będą przedpołudniem o godz. 700 w kościele parafialnym i o godz. 900 w kaplicy w Lubince. O godz. 1330 zgromadzimy się na cmentarzu, by modlitwą różańcową objąć naszych bliskich zmarłych, a o godz. 1400 rozpocznie się Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Składka jak co roku na cmentarzu jest przeznaczona prace inwestycyjne w parafii. Ponadto Panowie z Rady Parafialnej, będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. Pragnę przypomnieć, że od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego, można zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za jedną duszę. Warunkiem jest odbyta spowiedź św., przyjęcie Komunii Św. pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo. Również codziennie od 1 do 8 listopada możemy pod tymi samymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenia cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  6. W piątek – 2 XI, który jest również I piątkiem miesiąca listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 700 i 1700 w kościele parafialnym, a w kaplicy Lubince o godz. 1600. Składka na mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby misji. Od dnia zadusznego 2.XI. do 8.XI. po Mszy św. wieczornej codziennie będzie różaniec z wypominkami, a w niedzielę różaniec będzie po Mszy o godz. 1030. W dzień zaduszny 2.XI. pójdziemy w procesji na cmentarz po Mszy św. wieczornej o godz. 1700. Proszę strażaków o zabezpieczenie przejścia. W I piątek od godz. 800 odwiedzę chorych w domach.
  7. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. rozpoczniemy o godz. 700 odmawiając najpierw jedną część różańca św., potem będzie chwila medytacji tajemnicy różańca św. a następnie będzie Msza św. Ta modlitwa będzie ofiarowana w intencji wynagradzającej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i proszę, aby w tę sobotę różaniec poprowadziła róża kobiet Św. Marii Magdaleny – P. Marii Kocik.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca św. dla kobiet i mężczyzn.
  9. Pod chórem są położone jeszcze kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki roczne proszę składać w kancelarii parafialnej, a listopadowe na tacę.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Dorotę Wójcik, P. Jolantę Wójcik, P. Albinę Pudło i P. Barbarę Jasińską.
  11. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 5zł.
  12. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  13. Wójt Gminy Pleśna zaprasza mieszkańców na XX Zlot Niepodległościowy oraz na Powiatowe i Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w niedzielę 4 listopada na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. polową w intencji Ojczyzny o godz. 1100.