Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 2 grudnia 2017 roku papież Franciszek mianował ks. Mirosława Gucwę biskupem diecezjalnym diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest on tarnowskim misjonarzem pochodzącym z Pisarzowej koło Limanowej. Święcenia biskupie przyjął 11 lutego bieżącego roku obierając sobie jako zawołanie biskupie hasło „Dla mnie żyć to Chrystus”. Ciesząc się w tych dniach obecnością biskupa Mirosława w naszej diecezji pragniemy wraz z nim podziękować dobremu Bogu za dar jego święceń biskupich. Chcemy także otoczyć modlitwą wszystkie sprawy diecezji mu powierzonej. Uczynimy to w sposób szczególny w pierwszą sobotę sierpnia podczas nabożeństwa fatimskiego w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Rozpocznie się ono o godzinie 20.00 od Mszy św. na placu sanktuaryjnym pod przewodnictwem biskupa Mirosława, który potem poprowadzi procesję różańcową wokół limanowskiego rynku. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie szczególnie mieszkańców ziemi limanowskiej i sądeckiej, a Was drodzy Diecezjanie proszę o modlitwę w intencji biskupa Mirosława i wspólnoty, której posługuje. Niech Matka Boża Bolesna  wyprasza im wszelkie potrzebne łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż