Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2018

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!

Rodzina jest wspólnotą życia, w której uczymy się relacji do Boga, do siebie nawzajem i do społeczeństwa. W pierwszym roku Synodu naszej diecezji, pragniemy szczególnie zwrócić się ku rodzinie. Jednym z akcentów podkreślających wartość i piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać 17 czerwca na starosądeckich Błoniach. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od uroczystej Eucharystii.

Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego.

Obok Ołtarza Papieskiego powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci wspólnot o charyzmacie rodzinnym. Będzie można w nim nawiązać kontakt z daną wspólnotą i uzyskać potrzebne informacje.

Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.

 

                                     † Andrzej Jeż

                                   BISKUP TARNOWSKI