Ogłoszenia 2017-09-17

Ogłoszenia duszpasterskie – 17 IX 2017r. 

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Modlitw o trzeźwość. Centralne uroczystości odbędą się w Szczepanowie.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika – patrona Polski;

– we środę – św. Andrzeja Taegon – kapłana i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników;

– we czwartek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę;

– w sobotę – św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia.

 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową. Suma odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył ks. mgr Krzysztof Cwenar – proboszcz z parafii Łężkowice. Pragnę podziękować ks. Krzysztofowi za chętne przyjęcie zaproszenia i za głoszone słowo Boże na wszystkich Mszach św. Dziękuję za obecność kapłanów z dekanatu Zakliczyn, diakonowi Grzegorzowi. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. W sposób szczególny dziękuję:

– za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość: wszystkim Paniom sprzątającym i dekorującym kościół i proszę na sobotę: P. Monikę Nosek, P. Wiesławę Wardzałę, P. Romana Krzysztofa i P. Stanisławę Śrębę.

– za uporządkowanie terenu wokół kościoła P. Kościelnemu i Robertowi Kocikowi;

– za przystrojenie Krzyża misyjnego mieszkańcom Gierowej;

– wszystkim biorącym udział w Uroczystości Odpustowej: P. Organiście, Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, scholii, Strażakom niosącym baldachim, feretrony, sztandary, dzieciom wraz rodzicami; wszystkim Wam tutaj zebranym Bracia i Siostry.

 1. W środę na Mszę św. wieczorną i nowennę na godz. 1800 zapraszam uczniów klasy VI ze szkół podstawowych z Janowic i Lubinki wraz z jednym z rodziców, a w piątek na Mszę św. wieczorną na godz.1800 zapraszam uczniów klasy III szkoły podstawowej przygotowującej się do I spowiedzi i I Komunii św. Proszę o przybycie również jednego z rodziców.
 2. Dzisiaj po Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek, które są przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na prace inwestycyjne w parafii.
 4. Ks. Rafał Dziedzic – wikariusz z Zakliczyna z parafii św. Idziego organizuje wyjazd młodzieży na Synaj do Limanowej dnia 23. 09. 2017r. o godzinie 1430.  Koszt wyjazdu 10 zł. od osoby. Zachęcam młodzież z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodziców. Zgłoszenia do środy do ks. Proboszcza.
 5. Centrum Kultury w Pleśnej zaprasza i zachęca mieszkańców do udziału w drugiej edycji „Biegów Pogórza – Biegu Legionistów”, które odbędą się w niedzielę, 24 września w Pleśnej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 na „Orliku”. Szczegóły imprezy na plakatach i stronie internetowej gminy Pleśna.
 6. Kierownik SPG ZOZ w Pleśnej informuje o możliwości zaszczepienia się w Ośrodku Zdrowia Janowice przeciw grypie szczepionką Vaxigrip. Koszt zaszczepienia 42 zł.
 7. Ksiądz przewodnik grupy nr 5 św. Floriana zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w niedzielę 24 września. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w Grocie w Porąbce Uszewskiej o godzinie 1500, a następnie będzie przejście do zamku w Dębnie gdzie będzie dalszy ciąg spotkania.
 8. Dnia 19 września (wtorek) od godz. 1300 w Ośrodku Zdrowia w Janowicach odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.