Ogłoszenia 2017-09-10

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 IX 2017r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele w Polsce VII tydzień wychowania.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– we czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Św.

– w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

– w sobotę – św. Korneliusza pap. i Cypriana bpa i męcz.

1. Przyszła niedziela przeżywana będzie jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową, ku czci Podwyższenia Krzyża św. Suma odpustowa będzie o godz.1100. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030. Serdecznie zapraszam na tę Msze św., której będzie przewodniczył ks. mgr Krzysztof Cwenar – proboszcz z parafii Łężkowice. Proszę Panie, Panów, Młodzież i Strażaków o niesienie feretronów i sztandarów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek i feretronu. Zapraszam mamy, aby przyprowadziły dzieci na procesję.
  2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Monikę Tykę, P. Zofię Grombę, P. Barbarę Grombę, P. Beatę Sakłak, P. Marzenę Nowak, P. Emilię Janik, P. Stanisławę Ozgę i P. Edytę Nosek. Proszę również o napastowanie kościoła.
  5. W środę po Mszy św. i nowennie spotkanie  Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. Sołtys wsi Janowice informuje, iż w dniach 13 i 14 września w Domu Kultury w Janowicach będzie pobierany podatek rolny w godzinach od 800 do 1200, a w pozostałe dni w domu Sołtysa.
  7. Sołtys wsi Janowice serdecznie zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 17 września w Domu Kultury w Janowicach po zakończonej Sumie odpustowej.
  8. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Stefanii Pierzchały z Janowic, za którą zostanie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu poza parafią, a w piątek odbył się pogrzeb śp. Franciszka Wacha, pochodzącego z Lubinki, za którego zostanie odprawiona poza parafią 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..