Ogłoszenia 2017-09-03

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 IX 2017r.

1.W poniedziałek – 4 września – rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godz. 800 w kościele parafialnym w Janowicach. Zapraszam na Mszę św. uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców z przedszkola i szkoły podstawowej z Janowic. Dla uczniów Szkoły Podstawowej z Lubinki Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie również 4 września o godz. 900 w kaplicy w Lubince.

1. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia N.M.P. Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego po Mszy św. o godz. 1800.
  2. W sobotę 9 września br. o godz. 1100 dokona się historyczne wydarzenie, jakim będzie koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w  Sanktuarium w Chorzelowie. Uroczystej Mszy św. połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Jeśli tylko ktoś może zachęcam do prywatnego wyjazdu na tę uroczystość.
  3. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730. Obecność wszystkich obowiązkowa.
  4. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Małgorzatę Mróz, P. Ewę Latawską, P. Annę Kozioł i P. Emilię Kubisz.
  6. Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża św. w naszej parafii będzie w niedzielę 17 września. Proszę, aby krzyż misyjny przy kościele udekorowali mieszkańcy Gierowej.
  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  8. Dnia 19 września (wtorek) od godz. 1300 w Ośrodku Zdrowia w Janowicach odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.