Ogłoszenia 2017-08-13

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 VIII 2017r.

1. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę o godzinie: 700; 900 i 1030. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Msza św. wieczorna poniedziałek o godz. 1800 będzie już z Uroczystości Wniebowzięcia N.M.P.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

– we czwartek – św. Jacka, kapłana.

1. We czwartek 17 sierpnia 2017r. Mszą św. o godz. 630 na Placu Katedralnym rozpocznie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich pielgrzymujących, szczególnie naszych parafian. Duchowe pielgrzymowanie ułatwi nam diecezjalne Radio RDN Małopolska.
  2. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła przez Państwo Młodych i proszę na sobotę: P. Marię Płaczek, P. Anetę Polek, P. Halinę Hajduk i P. Zenona Kiełbasę.
  4. Wójt Gminy Pleśna, Centrum Kultury w Pleśnej oraz Sołectwo Rzuchowa zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 20 sierpnia. O godzinie 14.30 msza święta dożynkowa w kościele parafialnym w Rzuchowej, po której nastąpi przejazd grup wieńcowych do centrum Pleśnej na dalszą część święta plonów. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.