Ogłoszenia 2017-08-06

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 VIII 2017r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Dominika, kapłana;

– we środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, nowenna do M.B.N. Pomocy o godz. 1800;

– we czwartek – św. Wawrzyńca, diakona;

– w piątek – św. Klarę, dziewicę – koronka do Bożego miłosierdzia po Mszy św.

1. Odpowiadając na apel Biskupów Polski uczyńmy wszystko ze swej strony, aby miesiąc sierpień był przeżyty w trzeźwości.
  2. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Agatę Urban, P. Agnieszkę Kuraś, P. Beatę Gondek i P. Krystynę Martę. Proszę nie kupować kwiatów, bo kościół dekorują Państwo Młodzi.
  4. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Marszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys zaprasza mieszkańców gminy do udziału w „Strefie Funduszy Europejskich”, czyli w szkoleniach, konsultacjach i imprezach, które odbędą się w dniach od 11 do 13 sierpnia w centrum wsi Pleśna. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Pleśna i plakatach.