Ogłoszenia 2017-07-30

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 VII 2017r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana;

– we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora kościoła;

– we środę nowenna do M.B. N. Pomocy o godz. 1800;

– w piątek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana – patrona proboszczów;

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. W I czwartek na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Panu Jezusa o godz. 700 i o godz. 1800. Składka w I piątek jest przeznaczona na potrzeby misji.

Spowiedź św. w tym tygodniu będzie według następującego porządku:

– we środę dla uczniów szkoły podstawowej od godz. 1730;

– we czwartek dla uczniów gimnazjum od godz. 1730;

– w piątek dla starszych od godz. 1700.

W I piątek od godz. 800 odwiedzę chorych w domach.

W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. rozpoczniemy o godz. 700 odmawiając najpierw jedną część różańca św., potem będzie chwila na prywatną medytację tajemnic różańca św. a następnie będzie Msza św. Ta modlitwa będzie ofiarowana w intencji wynagradzającej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie i proszę, aby w tę sobotę różaniec poprowadziła róża kobiet św. Rity – P. Marii Kijowskiej.

1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy o godz. 700.
  2. Odpowiadając na apel Biskupów Polski uczyńmy wszystko ze swej strony, aby rozpoczynając się miesiąc sierpień był przeżyty w trzeźwości.
  3. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła i proszę na sobotę: P. Magdalenę Majorek, P. Martę Kawa, P. Dorotę Krakowską i P. Ewę Kot.
  5. Spotkanie organizacyjne grupy nr 5 św. Floriana odbędzie się 5 sierpnia tj. sobota w kościele parafialnym w Dębnie o godz. 1900. Na spotkaniu będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę tarnowską. Zachęcam do wyruszenia na pielgrzymi szlak z grupą św. Floriana. Wszelkie informacje u przewodnika grupy – ks. Grzegorza Sroki – nr telefonu 504-789-115.