Ogłoszenia 2017-07-16

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 VII 2017r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana;

– we środę – nowenna do M.B.N. Pomocy o godz. 1800;

– w piątek – po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 – koronka do Bożego Miłosierdzia;

– w sobotę – św. Marię Magdalenę.

1. Rozpoczynają się zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która w tym roku będzie przebiegać pod hasłem: „Kim On właściwie jest?”. Pielgrzymka trwa od 17 – 25 sierpnia 2017r. Jest czasem doświadczenia Boga i odkrywania ludzkich więzi. Zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymim trudzie przynoszącym wiele duchowych owoców. Koszt Pielgrzymki – 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób – każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko do kl. VI tylko 20 zł. Resztę dopłaca Caritas. Zapisy do grupy numer 5 św. Floriana, potrwają do końca lipca w kancelarii parafialnej.
  2. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po Mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów z racji obchodzonego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Zebrane ofiary przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na potrzeby misji.
  3. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła Państwu Młodym i proszę na sobotę: P. Grażynę Derelę, P. Renatę Kumorek, P. Annę Flasz i P. Renatę Kot.
  5. Na czas nieobecności ks. Proboszcza od 16 – 31 lipca br. decyzją Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, funkcję administratora w parafii będzie pełnił ks. mgr Sylwester Pustułka.
  6. Samodzielny Publiczny ZOZ W Pleśnej jako realizator – Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Małopolsce informuje, iż na terenie Ośrodków Zdrowia wykonywane są bezpłatne szczepienia przeciwko HPV. Programem są objęte dziewczynki urodzone w 2004r. i są zameldowane na terenie Gminy Pleśna.
  7. Samodzielny Publiczny ZOZ W Pleśnej jako realizator – Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce informuje, iż na terenie Ośrodków Zdrowia wykonywane są bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Programem są objęte dzieci, które nie ukończyły 3-roku życia, są zameldowane na terenie Gminy Pleśna i nie uczęszczają do żłobka.